Protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe są optymalnym rozwiązaniem protetycznym dla pacjentów, którzy posiadają część własnych zębów które jednak ze względu na swoje rozmieszczenie lub stan nie pozwalają na wykonanie mostów.

W stosunku do klasycznych protez osiadających (akrylowych lub elastycznych) konstrukcja protezy jest znacznie mniejsza, a więc zdecydowanie wygodniejsza w użytkowaniu dla pacjenta. Obciążenie podczas żucia jest przenoszone nie tylko na błonę śluzową jamy ustnej ale również na pozostałe zęby pacjenta, co znacznie poprawia komfort żucia. Dzięki delikatnej, metalowej konstrukcji proteza nie przylega na dużej powierzchni do dziąseł, co pozwala na utrzymanie ich w dobrym stanie, nawet u pacjentów z chorobą przyzębia (paradontozą).

Konstrukcja protezy szkieletowej może zostać zmodyfikowana o zasuwy lub zatrzaski, wykorzystanie których pozwala uniknąć stosowania klamer (tzw. haczyków) w przednim odcinku do utrzymania protezy.

Protezy szkieletowe w różnych odmianach to niewątpliwie najwygodniejsze i najbardziej higieniczne ze wszystkich stosowanych w stomatologii uzupełnień ruchomych (wyjmowanych).

 

 
Powered by NET@kor