NFZ

LECZENIE W RAMACH Narodowego Funduszu Zdrowia

 


Posiadamy podpisaną z NFZ umowę w zakresie świadczeń ogólnostomatologicznych dla dorosłych oraz dzieci co umożliwia nam zapewnienie państwu bezpłatnego leczenia w zakresie finansowanym przez NFZ.


Zakres świadczeń gwarantowanych ogólnostomatologicznych (w skrócie):

- leczenie próchnicy zębów (z użyciem materiałów gwarantowanych tj. amalgamatu, czyli tzw. srebrnych plomb do zębów bocznych i chemoutwardzalnych kompozytów do zębów przednich)

- leczenie z zakresu chirurgii stomatologicznej (usunięcie zęba) oraz periodontologii (usunięcie złogów nazębnych - skaling 1 raz w na rok ,kitetaż zwykły, płukanie kieszonek przyzębnych)

- leczenie endodontyczne   zębów przednich (siekaczy i kłów) mających tylko 1 kanał

- leczenie z zakresu protetyki: w ramach ubezpieczenia pacjentowi przysługuje uzupełnienie utraconych zębów wyłącznie poprzez wykonanie protez akrylowych ruchomych 1 raz na 5 lat (przy braku co najmniej 5 zębów) oraz naprawa protezy nie częściej niż 1 raz na 2 lata.Kobietom w ciąży przysługują dodatkowe świadczenia:

Kobietom w ciąży poza podstawowymi świadczeniami przysługuje m.in. leczenie endodontyczne (kanałowe) wszystkich zębów oraz usunięcie złogów nazębnych 2 razy w ciągu roku.


Dodatkowe bezpłatne świadczenia z zakresu stomatologii, które przysługują dzieciom i młodzieży do lat  18:
- profilaktyka stomatologiczna (w zakres której wchodzą m. in.: lakowanie zębów szóstych - do 7 roku życia, lakierowanie zębów stałych)

- procedury profilaktyczne dla dzieci od 6 miesiąca do 19 r. ż.

- leczenie próchnicy zębów stałych i mlecznych (wypełnienia amalgamatowe czyli tzw. srebrne w zębach bocznych, oraz wypełnienia z kompozytu światłoutwardzalnego w zębach przednich stałych)

- odbudowa złamanego kąta zęba siecznego;

- leczenie endodontyczne u dzieci wszystkich zębów z wyjątkiem zębów 3-kanałowych z rozpoznaniem zgorzeli

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu przysługujących świadczeń znajdziecie państwo w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 30 sierpnia 2009 w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego.

 

W związku z zakontraktowaniem przez NFZ mniejszej ilości świadczeń niż w roku ubiegłym uległy zmianie

GODZINY PRZYJĘĆ NA NFZ:

PONIEDZIAŁEK: 12.00-18.00 lek.stom. Maria Zmieniewicz, lek.dent. Małgorzata Zmieniewicz-Brzóska

ŚRODA : 08.00-12.00 lek. dent. Małgorzata Zmieniewicz-Brzóska

CZWARTEK: 12.00-18.00 lek.stom. Maria Zmieniewicz, lek.dent. Małgorzata Zmieniewicz-Brzóska

PIĄTEK: 8.00-12.00 lek. stom. Maria Zmieniewicz


JEŻELI CHCECIE PAŃSTWO SKORZYSTAĆ Z LECZENIA W RAMACH NFZ PROSIMY O POINFORMOWANIE NAS O TYM PODCZAS USTALANIA TERMINU WIZYTY.

Powered by NET@kor